Maastikuarhitektuuribüroo VERTE! on maastikuarhitektuurse planeerimise, analüüsi ja detailplaneerimisega tegelev ettevõte.

Põhitegevusteks on ruumi ja maastiku analüüs, kujunduskavade ja maastikuarhitektuursete projektide koostamine, ruumi strateegiate ja brändide loomine. Hindame oma töös kvaliteeti, funktsionaalsust ja esteetilisust. Seepärast alustame alati olukorra põhjaliku analüüsi ja kliendi vajaduste täpsustamisega.

Meie klientideks on nii ettevõtted, ühistud, riigiasutused kui ka eraisikud. Teeme koostööd oma ala spetsialistidega, et pakkuda alati parimat võimalikku lahendust..

Verte OÜ
Aadress: Tammetalu tee 26, Alliku küla, Saue vald, Harjumaa 76403 Registrikood: 14491929 Arveldusarve nr: EE657700771003097271 LHV Pank
E-post: info@mabverte.ee

"Exterior from the idea to an execution..." Pre-design, on-site consultation & advice.
Services: Site surveys- analysis of dendrology, vegetation, soil, water, habitats, climate, views, heritage protection etc.


Landscape architectural construction projects in all stages (concept, preliminary-, and detailed design and construction projects).
Construction project management.
Author supervision.
Verte Landscape architects! is a company of landscape architectural planning, analysis and detailed planning. The main focus is on the analysis of space and landscape, the preparation of design plans and landscape architectural projects, the creation of landscape design, spatial strategies and brands. We value quality, functionality and aesthetics in our work.
Our clients are business enterprises, cooperatives, government as well as homeowners. We work with specialists to always offer the best possible solution.
CONTACT